Jak zadbać o szczupłą sylwetką na wakacje?

0
1086

Sezon letni jest okresem, kiedy wiele osób myśli o tym, by lepiej wyglądać. Kobiety często wtedy zmieniają fryzury albo decydują się na zakup nowych, letnich ubrań. A większość osób właśnie przed latem decyduje się na zrzucenie zbędnych kilogramów – w końcu letnie ubrania nie ukryją fałdów tłuszczu i wystającego brzuszka, jak to doskonale robiły sweter i kurtka.

Prosty sposób na szczuplejszą sylwetkę latem

Ciepłe miesiące są idealnym okresem na rozpoczęcie takiego właśnie przedsięwzięcia. Piękna i ciepła pogoda sprawia, że jesteśmy pełni energii i więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Ale jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do dużej ilości ruchu albo ma sporą nadwagę, to trudno mu będzie nagle drastycznie zmienić swoje przyzwyczajenia. Więcej ruchu może też nie być wystarczające, by stracić te zbędne kilogramy. Trzeba się więc zastanowić lepiej, jak zadbać o szczupłą sylwetką na wakacje.

Zacznijmy od tego, że w lato z powodu wysokiej temperatury potrzebujemy po prostu mniej kalorii. Poza tym słoneczna pogoda automatycznie nastraja nas pozytywnie i nie zajadamy depresyjnych nastrojów, jak to dzieje się z nami np. jesienią. Także możemy na ten okres porzucić ciężkostrawne, kaloryczne potrawy, a wprowadzić więcej lekkich zup i dań warzywnych. Naturalnie nie zapominajmy też o świeżych owocach i warzywach.

Szczupła sylwetka a dieta warzywno owocowa

Wiele osób w upał nie spożywa konkretnych posiłków, tylko pije płyny: soki i napoje. Trzeba pamiętać, że proces trawienia obciąża organizm i produkuje ciepło, a tego ostatniego w upały nie chcemy. Dlatego warto w takie dni, zamiast picia sztucznych napojów, czy jedzenia lodów, spożywać tylko owoce i warzywa. Są to produkty lekkostrawne i pełne wody. Dodatkowo zawierają witaminy i mikroelementy. Warzywa i owoce zawsze warto mieć w swojej diecie, ale w lato są one najzdrowsze i najbardziej wartościowe. Wpływ postu owocowo warzywnego na szczupłą sylwetkę jest ogromny – powoli tracimy wagę, znika wzdęty brzuch, bo taka duża ilość błonnika poprawia trawienie, skóra staje się zdrowsza i lepiej nawodniona. Poprawia się nam samopoczucie i samoocena.

Zachodzą także inne zmiany w organizmie – jeśli na ten czas odstawimy cukier i słodycze, to zmieni nam się też zmysł smaku. Otóż owoce będą nam bardziej smakować i odbierzemy je jako słodsze.

Lato jest doskonałym okresem do zrzucenia zbędnych kilogramów i warto do tego wykorzystać to, co daje nam wtedy natura. Warto także zadbać o swoje zdrowie. Jeśli ktoś pyta, jak się do tego zabrać, można śmiało odpowiedzieć hasłem: dieta warzywno owocowa na szczupłą sylwetkę jest najskuteczniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here