Jak wybrać odpowiedni szampon konopny?

0
785

Łuszczyca skóry głowy, chociaż bywa mylona z łupieżem, jest przewlekłą chorobą, na którą jak dotąd nie wynaleziono skutecznego leczenia. Jedynym sposobem, aby ulżyć choremu w uciążliwych dolegliwościach, jest zwalczanie pojawiających się objawów. Aby nieco ujarzmić tę chorobę, poleca się stosowanie szamponu konopnego. To nowość na naszym rynku, która wzbudza coraz to większe zainteresowanie. Co warto o nim wiedzieć? Czym się kierować, wybierając odpowiedni produkt?

Szampon konopny na łuszczyce – czym się wyróżniają?

Szampony konopne dedykowane osobom chorym na łuszczyce to naturalne produkty dostosowane do potrzeb wrażliwej skóry głowy. Dzięki zawartości olejku konopnego są bogate w wiele składników odżywczych – w tym witaminy, białka, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, minerały i inne prozdrowotne substancje. Zawierają one w swoim składzie również cenne dodatki, między innymi wyciągi z roślin oraz olejki różnego pochodzenia. Co najważniejsze, są wolne od substancji zapachowych, sztucznych barwników lub parabenów. Nie wywołują wiec podrażnień i reakcji alergicznych, ale wręcz przeciwnie – przynoszą skórze ukojenie. Co należy wiedzieć o samym olejku konopnym, który odgrywa w produkcie najważniejszą rolę? Pozyskiwany jest on z konopni siewnej – która w przeciwności do tej indyjskiej, nie ma działania psychoaktywnego. Roślina ta znajduje szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Konopie siewne są też całkowicie bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm ludzki.

Jaki powinien być dobry szampon konopny?

Szampony konopne to doskonała alternatywa dla preparatów niedobranych do problemów skóry głowy, które tylko pogarszają jej stan. Tworzone są one z myślą o chorych na łuszczyce, łojotokowe zapalnie skóry lub silny łupież. Jakimi właściwościami powinny się wyróżniać? Bardzo ważną kwestią jest naturalny skład, pozbawiony konserwantów i sztucznych barwników. Dobry szampon powinien wyróżniać się przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczym działaniem. Ponadto mile widziane są właściwości złuszczające naskórek, które ograniczają nieestetyczne zmiany łuszczycowe. Zadaniem tego produktu jest też redukcja podrażnień, które bardzo często towarzyszą chorym oraz dogłębne nawilżenie skóry. Dlaczego staranny wybór szamponu ma takie znaczenie? Ponieważ często jest to bardzo skuteczne uzupełnienie leczenia tego rodzaju chorób. Osoby cierpiące na łuszczyce głowy, mają utrudnioną możliwość aplikacji kremów czy maści na jej skórę, ze względu na długie włosy.

Co powinien zawierać dobry szampon konopny?

Dobry szampon konopny zawiera przede wszystkim wysokie stężenie oleju konopnego. Warto jednak pamiętać, że rośliny te są bioakumulatorem – oznacza to, że jeżeli w trakcie ich uprawy stosowano chemiczne pestycydy, kosmetyk może być nimi zanieczyszczony. Dlatego poleca się wybieranie szamponów tylko od sprawdzonych dostawców – takich jak https://hermzlabs.pl/. Wskazane jest również, aby produkt zawierał dodatkowe substancje aktywne, które jednak również mają naturalne pochodzenie. Zaliczać się może do nich kwas salicylowy o działaniu zmiękczającym. Odpowiedzialny jest on za złuszczanie naskórka, co przyczynia się do oczyszczania skóry głowy. Innym cennym składnikiem jest mocznik, uważany za doskonały, naturalny czynnik nawilżający skórę. Powoduje wiązanie się wody w najgłębszych warstwach skóry, zapobiegając jej przesuszaniu. Co więcej, dzięki niemu inne substancje aktywne lepiej wchłaniają się w głąb skóry. W szamponach konopnych na łuszczycę cenione są także ekstrakty z roślin, na przykład z żywokostu, który zawiera duże ilości cennej alantoniny. Odpowiedzialna jest ona za łagodzenie stanów zapalnych i podrażnień oraz przynosi ulgę w uporczywym pieczeniu i swędzeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here