Jak skutecznie chronić się przed wirusami każdego dnia?

0
219

Podczas pandemii koronawirusa zaczęliśmy bardziej dbać o higienę, dzięki czemu wielu z nas udało się uniknąć zmagań z chorobą COVID-19. Warto pamiętać o tym każdego dnia, aby móc cieszyć się najwyższym bezpieczeństwem. O ile w domu możemy błyskawicznie umyć ręce, tak wychodząc na zewnątrz, środki ochrony osobistej po prostu będą niezbędne.

Chroń dłonie

Wirusy bardzo często prenoszą się na dłoniach oraz podróżują wraz z innymi szkodliwymi drobnoustrojami. To sprawia, że narażamy się na wiele groźnych chorób. Wystarczy zbliżyć dłonie do twarzy, aby spotkać się z patogenem. Właśnie dlatego warto sięgnąć po rękawiczki nitrylowe, które możesz kupić w sklepie internetowym Higiena.net.pl. To hipoalergiczna alternatywa dla rękawiczek lateksowych. Stanowią element ochrony dla każdego, lecz w sposób szczególny znajdą zastosowanie w laboratoriach, salonach kosmetycznych czy przychodniach lekarskich. To jeden z podstawowych środków ochrony przed bakteriami, grzybami i wirusami. Brak środka pudrującego oraz przyjazny dla skóry materiał sprawia, że ryzyko wystąpienia uczulenia praktycznie nie istnieje. Ponadto nitryl charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest elastyczny. Rękawiczki doskonale pasują do dłoni i zapewniają pewny chwyt.

Pamiętaj o maseczce

W ostatnim czasie z maseczek korzystaliśmy na co dzień. Gdy koronawirus nieco zwalnia tempo, nie wolno zapominać o ochronie, a zwłaszcza w sklepach oraz innych zamkniętych pomieszczeniach. Maseczka będzie przydatna również na otwartej przestrzeni, gdy trudno zachować bezpieczny dystans. W sklepie Higiena.net.pl z powodzeniem kupisz bardzo wysokiej jakości maseczki jednorazowe, które znacznie zwiększają ochronę jamy ustnej i nosa, dzięki czemu ryzyko zachorowania jest znacznie niższe. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zarówno koronawirus, jak i wirus grypy roznoszą się drogą kropelkową. Maseczka zatrzymuje kropelki śliny, dzięki czemu ogranicza wirusowi zdolność rozprzestrzeniania się. Pamiętaj, że tylko prawidłowo założona maseczka chroni Ciebie i innych. 

Mydło to podstawa higieny

Korzystanie z mydła antybakteryjnego to podstawa nie tylko w czasie pandemii. Po każdym powrocie do domu należy dokładnie umyć ręce, aby pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów, które spotkać można na każdym kroku. Niebezpieczne wirusy mogą znajdować się na klamkach, w windach, a nawet opakowaniach produktów w sklepie. Pamiętaj, że na stronie sklepu Higiena.net.pl kupisz wyłącznie mydła opracowane przez prawdziwych profesjonalistów. Doskonale nawilżają dłonie i zabezpieczają przed drobnoustrojami. Ponadto wszystkie mydła antybakteryjne pochodzą od renomowanych producentów, dzięki czemu o najwyższą jakość i efekty działania możemy być spokojni. To doskonała propozycja dla osób, które pragną zawsze czuć się bezpiecznie. Wybierz wysokiej klasy środki ochrony i zapomnij o kompromisach!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here