Jak powłoka antyrefleksyjna chroni Twoje oczy?

0
350

Powłoki antyrefleksyjne polecane są, przez specjalistów ochrony wzroku aby zapewnić komfortowe widzenie oraz zabezpieczyć oczy przed szkodliwymi czynnikami otoczenia. Wzrok jest najważniejszym z naszych zmysłów, nasze oczy każdego dnia są narażone na bardzo intensywny wysiłek, pracując w niekorzystnych warunkach związanych z niewłaściwym oświetleniem, wielogodzinną pracą przy komputerze czy też brakiem ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Z tego powodu wymagają odpowiedniego wsparcia. Jeśli chcesz właściwie zadbać o swoje oczy oraz zapewnić im bezpieczeństwo i ochronę, warto zdecydować się na soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną.

W jaki sposób powłoki antyrefleksyjne chronią i wspierają Twoje oczy?

Powłoka antyrefleksyjna stosowana jest przede wszystkim w celu wyeliminowania refleksów świetlnych, które pojawiają się na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni szkieł okularowych. Część z promieni świetlnych docierając do powierzchni soczewek ulega odbiciu powodując efekt olśnienia, który nie tylko dekoncentruje, ale też wpływa na zmęczenie oczu.. Soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną redukują te niepożądane efekty, zwiększając kontrast i tym samym poprawiając jakość i komfort widzenia. Powłoka antyrefleksyjna może także posiadać dodatkowe filtry ograniczające dopływ szkodliwego promieniowania do Twoich oczu. Powłoka z dodatkowym filtrem UV chroni oczy przed negatywnym wpływem promieniowania UV, które przyspiesza procesy starzenia się struktur oka i przyczynia się do rozwoju zaburzeń widzenia i chorób oczu. Renomowani producenci soczewek okularowych oferują także bardziej wyspecjalizowane powłoki, które dodatkowo chronią oczy np. przed szkodliwym działaniem wysokoenergetycznego światła niebieskiego emitowanego przez monitory komputerów i ekrany smartfonów, czy też  zapobiegają osadzaniu się na szkłach kurzu i zanieczyszczeń. Tego rodzaju powłoka antyrefleksyjna o antystatycznych właściwościach pozwala dłużej utrzymać soczewki w czystości i tym samym zabezpiecza oczy przed podrażnieniami wywołanymi przez brud i kurz, a przy tym zapewnia  estetyczny wygląd okularów. Aby soczewki dłużej wyglądały estetycznie, i wciąż były przejrzyste, większość powłok antyrefleksyjnych posiada w swoim składzie warstwę utwardzającą, która zabezpiecza soczewki i zwiększa ich wytrzymałość na zarysowania.

Co zyskasz, stosując soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną?

Okulary z antyrefleksem zwiększają przejrzystość soczewek, podnoszą kontrast i tym samym jakość widzenia. To wpływa nie tylko na komfort pracy Twoich oczu ale także na Twoje bezpieczeństwo np.  . w czasie prowadzenia samochodu. Soczewki okularowe z antyrefleksem poprzez redukcję refleksów, pozytywnie wpływają także na Twój wygląd, ponieważ refleksy świetlne nie odciągają już uwagi od Twoich oczu. Powłoki antyrefleksyjne zapewniają także zwiększenie  trwałości i wytrzymałości szkieł okularowych. Powłoki, oferowane przez światowego lidera najnowocześniejszych rozwiązań optycznych – firmę HOYA – to najwyższej klasy, wielowarstwowe, wyjątkowo wytrzymałe powłoki, antyrefleksyjne które w pełni redukują niepożądane refleksy i jednocześnie chronią soczewki okularowe przed zarysowaniem i zabrudzeniem. Takim wielokierunkowym działaniem posiada m.in. powłoka antyrefleksyjna HOYA Hi-Vision LongLife, która zwiększa odporność soczewek na zarysowania oraz zapobiega osadzaniu się wody, brudu, tłuszczu i kurzu na ich powierzchni. Powłoka HOYA BlueControl dodatkowo redukuje szkodliwe, wysokoenergetyczne światło niebieskie, a powłoka antyrefleksyjna HOYA UV Control chroni oczy przed promieniami UV, także odbitymi od wewnętrznej powierzchni soczewek. Nowością w ofercie firmy HOYA jest powłoka Hi-Vision SUN Pro przeznaczona do soczewek barwionych i polaryzacyjnych. Powłokę tę zaprojektowano by zwiększyć jakość i komfort widzenia oraz wytrzymałość i estetykę soczewek „przeciwsłonecznych”. Delikatne, achromatyczne odbicie szczątkowe zapewnia doskonały wygląd soczewek bez względu na kolor zabarwienia. Jest doskonałym wyborem dla osób spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here