Elektroniczne sprzęty w gabinecie stomatologicznym

0
557

Nowoczesny gabinet stomatologiczny to miejsce, które musi zostać wyposażone najbardziej innowacyjnymi, wysokiej jakości sprzętami i urządzeniami. Obecnie większość z nich obsługiwana jest w sposób elektroniczny i odznacza się niezwykłą precyzją podczas swojej pracy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z krótką charakterystyką kilku z nich.

Mikroskop

Mikroskop jest jednym z niezbędnych akcesoriów w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Pozwala na powiększenie leczonego obszaru i precyzyjne wykonanie każdej czynności, od oczyszczenia ubytku aż po dopasowanie plomby czy przeprowadzeniem precyzyjnego leczenia kanałowego.

Innowacyjny mikroskop stomatologiczny Leica, dostępny pod adresem e-meditrans.pl, odznacza się lepszymi parametrami niż inne, zwłaszcza starsze wersje tego urządzenia. Posiada możliwość swobodnego koncentrowania wiązki światła w zakresie od 200 do 300 mm i wykorzystuje światło emitowane przez lampę LED, dzięki czemu zapewnia bardzo jasne, intensywne oświetlenie powiększonego obszaru.

Największą zaletą mikroskopu Leica jest ergonomiczna budowa, zapewniająca pełen komfort pracy lekarzowi. Jest niezwykle prosty w obsłudze i łatwy do ustawienia, dzięki czemu nie wymaga dużego manewrowania nawet wówczas, gdy niezbędna jest zmiana ustawienia głowy pacjenta. Z łatwością dostosowuje się także do różnych użytkowników, niezależnie od ich wzrostu. Dzięki temu konsultacje z drugim lekarzem czy zmiana podczas dnia pracy nie wymagają żmudnego przestawiania sprzętu.

Sedacja pacjenta

Niektóre zabiegi wymagają wprowadzenia pacjenta w stan rozluźnienia i spokoju. Jest to szczególnie pożądane u osób, które posiadają traumatyczne doświadczenia związane z wizytami u stomatologa i z powodu strachu nie potrafią współpracować z lekarzem.

W celu rozluźnienia pacjenta warto wykorzystać urządzenie Masterflux, które w sposób automatyczny dozuje mieszankę podtlenku azotu i tlenu. Wpływają one pozytywnie na osobę leczoną, a stosowanie urządzenia nie wymaga obecności anestezjologa. Działa ono w sposób w pełni automatyczny i jest niezwykle łatwe w obsłudze. Zapewnia całkowite bezpieczeństwo pacjentowi.

Autoklaw

Czyszczenie narzędzi stomatologicznych, podobnie jak innych narzędzi medycznych, jest podstawą bezpieczeństwa każdego zabiegu. Dlatego niezbędnym urządzeniem w Państwa gabinecie będzie elektronicznie sterowany autoklaw. Pozwala on na wykonanie sterylizacji akcesoriów i narzędzi różnych wielkości.

Nowoczesny autoklaw Lina USB 22 jest polecanym przez nas urządzeniem o wysokiej wydajności. Posiada opcje sterylizacji cykli klasy B, dedykowaną do zastosowań stomatologicznych. Dodatkowymi jego zaletami są redukcja czasu sterylizacji oraz cicha praca.

Wyposażony w powyższe sprzęty gabinet stomatologiczny bez wątpienia będzie funkcjonalny i nowoczesny. Dzięki temu na pewno szybko zaobserwują Państwo wzrost zainteresowania pacjentów Państwa placówką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here