Domowe sposoby na ból stawów i kości

0
551

Zazwyczaj z problemy z kośćmi i stawami zmagają się seniorzy, lecz coraz częściej dotykają one również młodsze osoby. Na szczęście możemy je złagodzić, bądź wyeliminować przy pomocy domowych sposobów. Wystarczy postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania, które nie wymagają większych nakładów finansowych. Dzięki nim poczujesz się komfortowo i nie będziesz narzekać na żadne bóle.

Smarowanie maściami i stosowanie plastrów rozgrzewających

Najbardziej uniwersalnymi i najpopularniejszymi preparatami do walki z bólem są maści. Smarowanie się nimi jest jak najbardziej wskazane, ponieważ w ten sposób eliminuje się wszelkie obrzęki, a do tego mięśnie oraz stawy powracają do stanu sprzed urazu. Najlepsze działanie wykazują preparaty zawierające jako substancje czynną etofenamat – na przykład Traumon. Jeśli ból skutecznie zniechęca do wyjścia z domu, kup Traumon w aptece internetowej. Etofenamat wykazuje się następującym działaniem:

  • zapobiega stanom zapalnym,
  • eliminuje ból kości oraz stawów,
  • ogranicza występowanie działań niepożądanych i poważnych urazów.

Alternatywą dla maści są plastry rozgrzewające. Stosuje się je przy próbach złagodzenia bólu miejscowego, np. w okolicy bolących stawów lub mięśni. Dzięki nim rozgrzejesz pobolewające okolice i przygotujesz się do intensywnego wysiłku fizycznego, np. na treningu lub zawodach. Niektóre apteki, np.. Gdziepolek.pl oferują możliwość porównywania cen leków, dzięki czemu zarówno maści jak i plastry będzie łatwiej kupić w korzystnej cenie.

Okłady i właściwa suplementacja

Domową metodą na bóle stawów i mięśni są również okłady. Możesz w tym przypadku skorzystać z gotowych okładów żelowych oraz kompresów, w które zaopatrzysz się w dowolnej aptece. Specjaliści zalecają stosowanie okładów z lodu lub mrożonek (w przygotowanych wcześniej woreczkach foliowych). To bardzo skuteczny sposób zwłaszcza w przypadku przeciążenia stawów, np. w wyniku sportowej kontuzji.

Istotna jest również właściwa suplementacja – powinno się stosować preparaty bogate w wapń, magnez, cynk, selen oraz mangan. Dzięki temu stawy i kości będą wzmocnione oraz odporniejsze na rozmaite urazy i przeciążenia.

Kąpiele zdrowotne w domowych warunkach

Coraz więcej osób decyduje się na wdrożenie do codziennych nawyków kąpieli zdrowotnych. Przydaje się to zwłaszcza przy chorobach zwyrodnieniowych stawów. Przygotowanie takiej kąpieli nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Dodaj do wody rozmaite zioła o działaniu przeciwzapalnym oraz minerały, na przykład siarkę, a następnie relaksuj się w wannie przez dłuższy czas. Takie kąpiele powinny być powtarzane regularnie, najlepiej dwa lub trzy razy w tygodniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here