Czym jest zabieg mezoterapii mikroigłowej?

0
1307

Medycyna estetyczna oraz zabiegi kosmetyczne od lat stanowią jeden z najbardziej popularnych sposobów na poprawę urody i minimalizowanie ewentualnych niedoskonałości skóry. Wśród tego typu zabiegów dużym uznaniem cieszy się mezoterapia mikroigłowa.

Mezoterapia mikroigłowa – specyfika zabiegu

Zabieg mezoterapii cienkoigłowej jest stosunkowo bezpieczną metodą, która nie jest obarczona dużym ryzykiem ewentualnych skutków ubocznych. Zaliczana jest również do metod mało inwazyjnych, stąd też wynika jej ciągle rosnąca popularność wśród zarówno kobiet, jak i coraz częściej także w gronie mężczyzn. Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na podskórnym wprowadzeniu preparatów mających zapewnić efekt rewitalizujący oraz witamin. Odbywa się to za pomocą odpowiednio głębokich oraz dość gęstych nakłuć wybranych okolic twarzy, szyi i dekoltu lub ewentualnie innych obszarów ciała – najczęściej ramion, brzucha, ud bądź pośladków. Do wykonania zabiegu wykwalifikowany w tym fachu specjalista używa specjalistycznego obrotowego wałka z niewielkimi igłami (rollera) lub przyrządu z końcówką nakłuwającą (dermapenu). W skład specyfików, które są używane w trakcie mezoterapii mikroigłowej wchodzi między innymi kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe oraz witaminy (zazwyczaj witamina A, witamina C oraz witamina E), a także inne składniki, takie jak aminokwasy, peptydy oraz wyciągi roślinne (na przykład z zielonej herbaty czy alg morskich).

Przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem mikroigieł

Jak każdy inny zabieg, również mezoterapia mikroigłowa posiada swoje przeciwwskazania do wykonywania. Wśród nich zalicza się między innymi okres ciąży i karmienia piersią, zmniejszenie krzepliwości krwi, skłonność do powstawania bliznowców czy choroby nowotworowe. Przed każdym zabiegiem mezoterapii mikroigłowej przeprowadzany jest wywiad dotyczących ewentualnych przeciwwskazań, dlatego też nie ma większych obaw co do bezpieczeństwa tego typu zabiegu pod warunkiem szczerości i rzetelnej rozmowy.

Ceny zabiegów mezoterapii mikroigłowej

Zabiegi z zakresu mezoterapii oraz ich cena uzależniona jest od obszaru ciała oraz placówki. Dla przykładu pojedynczy zabieg mezoterapii mikroigłowej okolic twarzy w Poznaniu kosztuje od 400 zł. Cena nie jest więc niska, ale efektywność zabiegu jest bardzo wysoka, co skutecznie zachęca klientów do skorzystania z takich ofert. Wybierając salon warto jest zwrócić uwagę nie tylko na koszt zabiegów, ale przede wszystkim doświadczenie pracowników, jak również stosowane środki bezpieczeństwa i higieny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here