Aparat ortodontyczny stały – 4 rzeczy, które warto wiedzieć

0
1074

Śmiało można stwierdzić, że nastała prawdziwa moda na równiutko ustawione, zdrowe zęby i piękny, biały uśmiech. Leczenie wad zgryzu lub nawet drobne korekty ustawienia zębów cieszą się dużą popularnością i coraz chętniej odwiedzamy gabinety ortodontyczne. To fantastyczny trend, bowiem okazuje się, że aparat ortodontyczny może pomóc naszemu zdrowiu znacznie bardziej, niż się spodziewamy. Zastanawiasz się nad założeniem aparatu? Oto 5 faktów, które z pewnością przekonają Cię do wizyty u ortodonty.

Stałe aparaty ortodontyczne to rozwiązanie bez względu na wiek pacjenta

Myślisz, że w Twoim przypadku na leczenie ortodontyczne jest już za późno? Z pewnością tak nie jest. Stałe aparaty ortodontyczne zakładane są pacjentom niemal w każdym wieku, a zatem niezależnie od tego, czy masz 25 lat, czy 65, możesz bezpiecznie i skutecznie zadbać o swoje zęby, zgryz i piękny uśmiech.

Jak przekonują specjaliści w dziedzinie ortodoncji na https://ortolingwa2.pl/aparaty-stale/, leczenie ortodontyczne można rozpocząć bez ograniczeń wiekowych. Wyjątek może stanowić aparat ortodontyczny dla dziecka. Jeśli nasza pociecha ma mniej niż 10 – 11 dedykowanym rozwiązaniem może być aparat ortodontyczny wyjmowany.

Aparat ortodontyczny leczy nie tylko wady zgryzu

Stały aparat ortodontyczny przeznaczony jest do leczenia nawet poważnych wad zgryzu. To jedna z najskuteczniejszych metod korygowania tego typu wad. Nie wszyscy jednak wiedzą, że leczenie ortodontyczne niesie ze sobą także szereg innych korzyści. Jedną z nich jest… opóźnianie efektów starzenia się twarzy. Wady zgryzu powodują m.in. starcie i stłoczenie zębów, te z kolei prowadzą do zapadnięcia się tkanek miękkich, czyli policzków i warg, oraz pogłębiania zmarszczek mimicznych. Aparat ortodontyczny spowalnia, a nawet zatrzymuje ten proces dzięki odtwarzaniu prawidłowych relacji zębowych. Dzięki temu tkanki miękkie uzyskują odpowiednie podparcie, usta zostają wizualnie powiększone, a zmarszczki wygładzone. Twarz wygląda młodziej i atrakcyjniej!

Aparat ortodontyczny dla dziecka przyniesie z kolei korzyści w formie prawidłowego rozwoju układu stomatognatycznego, czy też wyeliminowania wad mowy i nieprawidłowych nawyków, jak obgryzanie paznokci, czy ssanie palca.

Leczenie ortodontyczne 24 godziny na dobę

Stałe aparaty ortodontyczne mają tę przewagę, że pracują bez naszego zaangażowania przez 24 godziny na dobę – precyzyjnie, szybko i naprawdę skutecznie. Stąd też leczenie ortodontyczne przy wykorzystaniu aparatów stałych przynosi tak dobre rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Pacjent nie musi dodatkowo o niczym pamiętać, może poza prawidłową i systematyczną higieną jamy ustnej.

Stały aparat ortodontyczny to nie tylko ten metalowy

Najpopularniejszym rozwiązaniem są oczywiście aparaty z zamkami o zabarwieniu srebrnym lub złotym. Ta propozycja prezentuje się naprawdę dobrze, a same aparaty ortodontyczne są obecnie po prostu modne.

Jeśli jednak wolelibyśmy bardziej estetyczne rozwiązanie, możemy zdecydować się na aparat szafirowy (kryształowy), którego zamki są przezroczyste, jak szkło, lub aparat ceramiczny bądź porcelanowy o zabarwieniu mlecznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here